Husokačky - Mulard

Kačice Mulard u nás známe ako Husokačky, pôvodom z Francúzka, sú výsledkom kríženia plemien pižmovej a pekinskej kačice.

Výsledkom je rýchlorastúca kačica s pokojným charakterom, ktorá sa dokáže prispôsobiť aj extrémnejším klimatickým podmienkam. Husokačky dosahujú jatočnú hmotnosť od 12. týždňa a to 3,5 až 4 kg. Vyššiu hmotnosť 4,5 – 5 kg, je možné dosiahnuť vykrmovaním (štopaním) kukuricou. Vykrmovaním sa husokačke zväčšuje pečienka a na tele ukladá tuk. Minimálna doba vykrmovania kukuricou by mala byť dva týždne.

Podmienky chovu sú rovnaké ako pri brojlerovej kačici. To znamená v prvých dňoch odchovu zabezpečiť teplotu prostredia 28 ⁰C, kvalitné krmivo v podobe štartovacej zmesky, čistú nie studenú vodu, suchú podstielku a svietenie počas dňa i noci. Keďže ide o rýchlorastúci druh odporúčam pridávať do vody vitamíny A-D a B. Ak máte možnosť doprajte kačkám zelené krmivá ako sú žihľava, mladá lucerka alebo ich len voľne nechajte pásť. Husokačky taktiež nepohrdnú nastrúhanou tekvicou, uvarenými zemiakmi či zbytkami zo stola. Ideálne je im poskytnúť jazierko na kúpanie. Husokačky - Mulard sa nedajú v domácich podmienkach rozmnožovať, takže je nutné si pred novou sezónou zaobstarať nové kačičky.

Od Antona si môžete kúpiť Husokačky - Mulard od 14. dňa v období od apríla do júna. Kačice je možné vopred zarezervovať. Kontaktujte nás.